Znovu sme svietili

V septembri tohto roku sa nám podarilo v spolupráci s prešovským fotografom Petrom Sedlákom zrealizovať jeho piatu vernisáž SVIETIENIE, v ktorej sa pravidelne vracia k téme ukrytej úlohy Cirkvi a ľudí v nej. Chceli spolu s ním poukázať na nezištnú pomoc a poslanie Cirkvi pre spoločnosť.

TURISTIKA: Tomášovský výhľad

Poznáte pesničku do "Raja večného" ? :) Nebojte sa nechystáme sa zomrieť, ale navštíviť slovenskú filmovú baštu kde sa natáčali svetoznáme tituly ako Dračie srdce či Perinbaba. Prejdeme sa po známych miestach ako sú prielom Hornádu či ikonický Tomášovský výhľad. ;)

Tanečné večery

V našom UPeCe pre vás chystáme novinku! V letnom semestri otvárame tanečné večery pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť základy spoločenských a ľudových tancov.

Lyžovačka UPeCe

Vonku je nádherne bielo a bolo by škoda nevyužiť to na lyžovačku, poprípade sánkovačku. Vyberte si jeden z dvoch turnusov.

Požehnanie izieb

Milí priatelia, máme pre vás ponuku na vylepšenie vášho druhého domova.

Duchovná obnova

Semester je už v plnom prúde, zápočty sa kopia a my sa chceme na chvíľu zastaviť a pouvažovať nad tým, akými vlastnosťami by sme mali ako študenti disponovať a ako ich uplatniť nie len v univerzitnom prostredí. 

Turistika: Téryho chata

Bol si už na Téryho chate? Nech už je tvoja odpoveď akákoľvek, pozývame ťa na turistiku tento piatok 12.októbra do Tatier spolu zo zahraničnými študentmi programu Erazmus +. Precvičíš si kondičku, oprášiš angličtinu a zažiješ spoločenstvo.

Veľkonočné spovedanie v UPeCe

Onedlho je tu Veľká noc a ty ešte nie si pripravený? Príď sa zmieriť s Otcom už dnes a neodkladaj to na poslednú chvíľu. Ponúkame ti veľkonočnú spoveď na novom internáte už dnes, 21. marca, od 18:00 - 19:30, pokračujeme svätou omšou a krížovou cestou za nenarodené deti. V priestoroch kaplnky si taktiež môžeš vyzdvihnúť odznačik "Modlím sa ZA SLUŠNÉ SLOVENSKO". 

Krížová cesta za nenarodených

V stredu 29.3. po sv. omši (cca 20.30) Ťa pozývame vystúpiť na prešovskú kalváriu s modlitbou krížovej cesty na perách. Stretneme sa pred "novým" internátom PU.

Financie v živote veriaceho

aký zmysel majú peniaze? prečo, ako a kedy ich používať? Máme o nich rozhodovať spoločne, alebo jednotlivo? A čo tzv. desiatok? Večer o financiách v pondelok 20.3. o 19.30 v Čaviarni UPC.